|
68,363.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
|
|
99,296.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
|
|
109,793.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
|
|
112,640.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
| Calliper Type | Single Piston |
| Front Brake Size | 220 mm |
| Front Brake Type | Disc |
| Front Suspension | Telescopic Hydraulic Forks |
| Front Tyre Size | -- |
| Front Wheel Size | 14 inch |
| Radial Tyres | -- |
| Rear Brake Size | 140 mm |
| Rear Brake Type | Drum |
| Rear Suspension | Monoshock |
| Rear Tyre Size | -- |
| Rear Wheel Size | 14 inch |
| Tyre Type | Tubeless |
| Wheel Type | Alloy |
| Chassis Type | -- |
| Ground Clearance | -- |
| Kerb Weight | -- |
| Overall Height | -- |
| Overall Length | -- |
| Overall Width | -- |
| Seat Height | -- |
| Wheelbase | -- |
| Bore | -- |
| Clutch | Automatic |
| Compression Ratio | 10:1 ± 0.5 |
| Cooling System | Air Cooled |
| Cylinders | 1 |
| Displacement | 124 cc |
| Emission Standard | BS-IV |
| Fuel Delivery System | Carburetor |
| Fuel Type | Petrol |
| Gearbox Type | Automatic |
| Ignition | -- |
| Max Power | 9.4 bhp @ 8,500 rpm |
| Maximum Torque | 8.2 Nm @ 7,500 rpm |
| No. of Gears | -- |
| Spark Plugs | -- |
| Stroke | -- |
| Transmission Type | CVT |
| Valves Per Cylinder | 3 |
| 0 to 60 kmph | -- |
| 60 to 0 kmph | -- |
| Fuel Efficiency Range | -- |
| Fuel Tank Capacity | 7 litres |
| Mileage - ARAI | -- |
| Reserve Fuel Capacity | -- |
| Top Speed | -- |
| Battery | Maintenance Free |
| Brake/Tail Light | LED Taillamp |
| Braking System | CBS |
| Clock | No |
| Digital Fuel Guage | No |
| Electric System | 12V DC |
| Fuel Guage | Yes |
| Headlight Bulb Type | -- |
| Headlight Type | Halogen And Bulb Type |
| Killswitch | No |
| Low Battery Indicator | No |
| Low Fuel Indicator | Yes |
| Low Oil Indicator | Yes |
| No. of Tripmeters | -- |
| Odometer | Analogue |
| Pass Light | Yes |
| Pillion Backrest | No |
| Pillion Footrest | Yes |
| Pillion Grabrail | Yes |
| Pillion Seat | Yes |
| Shift Light | No |
| Speedometer | Analogue |
| Stand Alarm | No |
| Start Type | Electric Start |
| Stepped Seat | No |
| Tachometer | -- |
| Tripmeter Type | -- |
| Turn Signal | Yes |