|
48,540.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
|
|
70,900.00
എക്സ്ഷോറൂം വില
|
| Charging At Charging Station | No |
| Charging At Home | No |
| Body Type | Electric Bikes |
| Additional Storage | 21 L |
| Ground Clearance | 180 mm |
| Height | 1100 mm |
| Length | 1825 mm |
| Load Carrying Capacity | 250 kg |
| Saddle Height | 874 mm |
| Width | 715 mm |
| Headlight | LED |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Tail Light | LED |
| Turn Signal Lamp | LED |
| Motor Power | 250 W |
| Starting | Self Start Only |
| Battery Capacity | 60 V/25 AH |
| Battery Type | VRLA |
| Drive Type | Hub Motor |
| Transmission | Automatic |
| Top Speed | 25 kmph |
| Claimed Range | 100 km/charge |
| ABS | No |
| Brakes Front | Disc |
| Brakes Rear | Drum |
| Suspension Front | Telescopic (Hydraulic Type) |
| Suspension Rear | Double shoker with dual tube technology (Hydraulic) |
| Tubeless Tyre | Tubeless |
| Tyre Size | Front :-3.00-10 Rear :-3.00-10 |
| Wheel Size | Front :-254 mm,Rear :-254 mm |
| Wheels Type | Alloy |
| Additional Features | Optional (fast charging 1 - 2 hrs), 60V/25 AH Lithium Battery Optional |
| Additional Features Of Variant | Optional (fast charging 1 - 2 hrs), 60V/25 AH Lithium Battery Optional |
| Carry hook | Yes |
| EBS | Yes |
| Fuel Gauge | Digital |
| Instrument Console | Digital |
| Odometer | Digital |
| Pass Switch | Yes |
| Passenger Footrest | Yes |
| Seat Type | Single |
| Speedometer | Digital |
| Underseat storage | 21 L |